home home
 • ۱۳۹۸ سه شنبه ۶ فروردين
 • اِثَّلاثا ١٩ رجب ١٤٤۰
 • Tuesday, March 26, 2019
شناسنامه خدمات کنفرانس ملی پدافند کالبدی نمایشگاه دستاوردهای 40 ساله انقلاب-آذربایجان شرقی کارگزاریهای رسمی پرداخت خسارات متفرقه دانشگاه علوم پزشکی تبریز
آمار سایت
افراد آنلاین : 3
بازدید امروز : 104
بازدید دیروز : 131
بازدید ماهانه : 971
بازدید سالانه : 971
آمار کل : 290625
زمان انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۱۶ تير ساعت 14:00 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۴ ساعت 09:15 | تعداد بازدید: 228 | کد مطلب: 61792
با حضور مدیران تامین اجتماعی آذربایجان شرقی

نشست خبری هفته تأمین اجتماعی برگزار گردید.

نشست خبری هفته تأمین اجتماعی برگزار گردید.

بمناسبت گرامیداشت هفته تامین اجتماعی و به منظور آگاهی بخشی و اطلاع رسانی خدمات سازمان تامین اجتماعی به مردم شریف استان ؛ نشست خبری  مدیران تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی با حضور مطبوعات و اصحاب رسانه  برگزار گردید.                                   

در این نشست که در محل سالن کنفرانس اداره کل تأمین اجتماعی استان برگزار گردید ؛ دکتر جمال الدین نیکنامی مدیر درمان تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی ؛ ضمن تبریک  هفته تامین اجتماعی ؛ به تشریح اقدامات انجام یافته در بخش درمان مستقیم و غیر مستقیم پرداخت .

وی با اشاره به وجود 400تخت در بیمارستانهای استاد عالی نسب و 29بهمن تبریزمجموع تختهای ویژه را 48 تخت عنوان نموده و گفت:با 3در مانگاه در شهر تبریز و 9درمانگاه در شهرستانهای استان به مردم شریف آذربایجان شرقی در حال ارائۀ خدمات هستیم.

 دکتر نیکنامی عملکرد مدیریت درمان در سال 96 را بالغ  بر 970 میلیارد تومان با سهم درمان مستقیم 280 میلیارد تومان و درمان غیر مستقیم 690 میلیارد تومان ارزیابی نموده و افزود که با تلاش مسئولین ذیربط مقداری از مطالبات طرفهای قرارداد پرداخت گردیده است.      

 مدیر درمان استان ضمن تقسیم بندی اقدامات به کمّی و کیفی از اختصاص 10میلیارد تومانی در حوزۀ خرید دستگاههای پزشکی  خبر داده و افزود راه اندازی سه دستگاه رادیولوژی دیجیتال شیماتسو و بهره برداری سی تی آنژیو 128 اسلایس بیمارستان استاد عالی نسب با ارزش واقعی 9 میلیارد تومان انجام شده که دستگاهی با این کیفیت در شمالغرب کشور نوید ارائۀ خدماتی بهینه برای بیمه شدگان و بازنشستگان محترم را می دهد و با افتتاح رسمی آن در هفتۀ تأمین اجتماعی از اعمال تهاجمی تشخیصی نظیر آنژیوگرافی کاسته خواهد شد.

او پروژۀ حذف دفترچه در قسمت بستری و سرپایی تمامی مراکز درمانی ملکی و ارائۀ تمامی خدمات موجود از طریق کدملی و همچنین ایجاد سیستمLDR  بر اساس استانداردهای وزارت بهداشت را بعنوان اقداماتی درخور توجه یاد کرد و اذعان نمود:تشکیل پرونده برای بیماران مزمن تحت پوشش سازمان و راه اندازی سیستم ارجاع به مراکز ملکی از شهرستانهای تابعه نیز از جمله اقدامات سال96 محسوب می شود.

دکتر نیکنامی با اشاره به افتتاح ساختمان جدید درمانگاه تخصصی بیمارستان 29بهمن ؛ از پیشرفت 35درصدی کار عملیات ساخت مرکز بهداشتی و درمانی شهرستانهای عجب شیر و 10 درصدی ملکان جمعا با اعتبار 14 میلیارد تومان ، افتتاح درمانگاه هشترود در ایام ا... دهۀ فجر سالجاری و تصویب احداث درمانگاه بستان آباد خبر داد و گفت: در راستای استقرار عدالت اجتماعی و بهره مندی تمامی بیمه شدگان از خدمات درمانی سازمان تمامی درمانگاههای شهرستانهای استان از تک شیفته به دوشیفته ارتقاء پیدا کرده اند وبر اساس همین چشم انداز در تلاشیم شهرهای دیگر استان همچون اسکو/سهند، صوفیان ،هریس و کلیبر نیز درمانگاه داشته باشند.

 

همچنین با اشاره به تمدید اعتبارگواهینامه مدیریت کیفیت iso9001:2015  در ستاد مدیریت درمان و درمانگاههای تابعه و اخذ رتبه های اول و دوم اعتباربخشی توسط بیمارستانهای تامین اجتماعی استان؛ راه اندازی سیستم pacs در بیمارستان 29بهمن و امکان رویت اقدامات تشخیصی در تمامی مونیتورها از جمله ایستگاههای پرستاری و محیطهای خارج از بیمارستان توسط پزشکان را زمینه ای برای تسریع روند تشخیص و درمان بموقع بیماران و همچنین بایگانی و بازیابی اطلاعات با قابلیت اتصال به His عنوان نمود.

دکتر نیکنامی راه اندازی سیستم بازیافت فاضلاب بیمارستان استاد عالی نسب در راستای تصفیه 400متر مکعب آب روزانۀ مصرفی که قادر به تأمین آب فضای سبز بیمارستان را دارد از جمله اقدامات درخور توجه مطرح نموده و گفت حتی شهرداری منطقه راغب عقد قرارداد جهت استفاده از آب تصفیه شده می باشد.

وی همچنین در خصوص احداث بیمارستان 327تختخوابی خاوران خاطرنشان کرد باتوجه به وجود مشکلات بانکهای جهانی و عدم امکان حضور شرکتهای خارجی؛تصمیم به احداث ساختمان بیمارستان توسط شرکت خانه سازی گرفته شده است که نقشه های فاز 1 و 2 در حال انجام می باشد و یک هفته بعد از حل امورات مربوط به سند زمین مذکور؛عملیات احداث آغاز خواهد گردید.

 

در ابتدای نشست جعفر سمساری مدیر کل تأمین اجتماعی استان  با اشاره به اینکه مطالبات معوق سازمان تأمین اجتماعی از کارگاههای تحت پوشش بالغ بر ٥٣٠ میلیارد تومان می باشد؛ از وصول ٢٥٦٧ درخواست بخشودگی جرائم از دهم اردیبهشت ماه لغایت دهم تیر ماه 97 در قالب قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب خبر داده و افزود بر این اساس ١٩١ میلیارد تومان از بدهی های معوق کارگاههای مشمول قانون تأمین اجتماعی تقسیط و بالغ بر ٥٢ میلیارد تومان از جرائم تأخیر پرداخت حق بیمه مشمول بخشودگی شده اند.
مدیر کل تأمین اجتماعی استان، با تأکید بر نقش سازمان تأمین اجتماعی در جهت تحقق شعار سال، اقدامات سازمان در جهت بهبود فضای کسب و کار را تشریح  و اذعان داشت تسهیل صدور کارت بازرگانی، تسهیل بازرسی از دفاتر قانونی با بازرسی از دفاتر مربوط به آخرین سال مالی، تقسیط بلند مدت بدهی های کارفرمایان مدیون و نیز اجرای بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب از جمله اقدامات سازمان تأمین اجتماعی در جهت بهبود فضای کسب و کار بوده است.

جعفر سمساری همچنین با تأکید بر اینکه رابطه معناداری میان اشتغال و توسعه تأمین اجتماعی وجود دارد؛ تأمین اجتماعی پایدار را پیش نیاز دستیابی به عدالت اجتماعی دانسته و تصریح کرد سازمان تأمین اجتماعی در کنار دستگاههای فرهنگی و رسانه ای در این حوزه نقش آفرینی نموده و قطعا عزم سازمان بر این است که با استفاده از  پتانسیلهای موجود در جهت تحقق شعار سال گام بردارد.
وی از اجرای طرح مشوق بیمه ای سهم کارفرما در راستای تحقق بسته های رونق تولید و اشتغال در استان همگام با سراسر کشور خبر داده و تصریح کرد: کارگاههای تولیدی و خدماتی که دارای مجوز فعالیت معتبر از مراجع رسمی کشور بوده و حداقل دارای دو نفر نیروی کار تحت پوشش بیمه باشند می توانند با بکارگیری بیکاران دارای مدرک کارشناسی و بالاتر که حداقل سه ماه از ثبت نام آنها در مراکز کاریابی و مشاوره سپری شده است؛ مطابق ضوابط مقرر از ٢٠ درصد معافیت حق بیمه سهم کارفرما برخوردار گردند.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان با بیان اینکه ٢٨ شعبه اصلی، ٧ شعبه اقماری و ٨ کارگزاری رسمی به ارائه خدمات به ذینفعان در سطح استان اشتغال دارند؛ اذعان داشت: بالغ بر ٦٧٨ بیمه شده اصلی و ١٦٧ نفر مستمری بگیر و بازنشسته تحت پوشش تأمین اجتماعی استان می باشند و طی سال ٩٦ از بابت تعهدات بلند مدت، شامل حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران، ٢٢١٥ میلیارد تومان در استان هزینه شده که این رقم در سه ماهه اول سال ٩٧ بالغ بر ٥٦٤ میلیارد بوده است.
وی تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری استان را نیز ١٢ هزار نفر دانسته و افزود، ماهانه ١٤ میلیارد تومان از بابت مقرری به مشمولین بیمه بیکاری پرداخت می گردد.

مدیر کل تأمین اجتماعی، توسعه خدمات غیر حضوری همگام با توسعه شعب تابعه را از اقدامات موثر سازمان در جهت تسهیل امور مخاطبین در طی سالهای اخیر دانسته و گفت، در حال حاضر بیش از ٨٠ درصد خدمات مرتبط با مشتریان به صورت الکترونیکی انجام می گردد.
وی ارائه لیست حق بیمه، ابلاغ الکترونیکی احکام مطالباتی، صدور برگ پرداخت حق بیمه، مشاهده سوابق بیمه شدگان و مشاهده احکام و فیش حقوقی مستمری بگیران را از جمله خدمات غیرحضوری سازمان عنوان نموده و افزود، با تکمیل پروژه پرونده الکترونیک و نیز تعمیم نسخه درمانی الکترونیکی به مراکز غیر ملکی سازمان، حلقه خدمات غیر حضوری سازمان تکمیل و شاهد تحولی بنیادین در خدمات سازمان خواهیم بود.

جعفر سمساری، با بیان اینکه میز خدمت در جهت ارائه خدمات کمی و کیفی سریع و آسان به مخاطبین در تمامی شعب تابعه استان مستقر شده است، اذعان داشت، سیستمهای سنتی ارائه خدمات در حال حاضر پاسخگوی مراجعین نبوده و لذا سازمان تأمین اجتماعی ضمن حذف فرآیندهای زائد اداری و ادغام فرآیندهای مشابه و فاقد ارزش افزوده، غنی سازی شغلی کارکنان و تربیت نیروی کار چند پیشه را در دستور کار قرار داده و در جهت مدیریت تفویض اختیار و ارائه خدمات با ساختار فرآیند گرا گام بر می دارد.

 

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۱۶ تير ساعت 14:00 | تعداد بازدید: 228 | کد مطلب: 61792
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگانچند رسانه ای
عکس
فیلم
طرح و پوستر
کاریکاتور
صوت
 
 • نوروز در واحدهای تابعه مدیریت درمان آذربایجان شرقی
 • از همکاران بازنشسته و خانوادۀ معزّز همکاران شاهد تجلیل به عمل آمد.
 • برگزاری مسابقات فوتسال گرامیداشت دهه فجر "یادواره شهدا"
 • بازدید مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از کمیسیون پزشکی و مدیریت درمان آذربایجان شرقی
 • حضور فرزندان همکاران مدیریت درمان آذربایجان شرقی در برنامه گول باغچاسی شبکه سهند
 • شکوه حماسه حضور همکاران تامین اجتماعی آذربایجان شرقی در راهپیمایی 22 بهمن
 • بازدید مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از کمیسیون پزشکی و مدیریت درمان آذربایجان شرقی
 • نشست خبری مدیران تامین اجتماعی آذربایجان شرقی برگزار شد.
 • حذف دفترچه در مراکز طرف قرارداد
 • تامین اجتماعی یک سرمایه اجتماعی است

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو