home home
  • ۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد
  • اِجُّمعَة ١٩ رمضان ١٤٤۰
  • Friday, May 24, 2019
 سامانه ارتباطی مردم و دولت (سامد) کارگزاریهای رسمی پرداخت خسارات متفرقه شکایات ، انتقادات و نظرسنجی کنفرانس ملی پدافند کالبدی دانشگاه علوم پزشکی تبریز
آمار سایت
افراد آنلاین : 1
بازدید امروز : 82
بازدید دیروز : 149
بازدید ماهانه : 398
بازدید سالانه : 9899
آمار کل : 299553
زمان انتشار: ۱۳۹۴ شنبه ۵ دي ساعت 10:24 | تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۴/۱۰/۵ ساعت 10:23 | تعداد بازدید: 10629 | کد مطلب: 23055

افراد تحت تکفل

افراد تحت تکفل

بیمه شده اصلی ، کدام یک از افراد خانواده خود را می تواند تحت پوشش بیمه ای قرار دهد؟

به استناد ماده 58 قانون تامین اجتماعی افراد خانواده بیمه شده که از کمک های مقرر در ماده 54 مذکور بهره مند می شوند  عبارتند از :

1- همسر بیمه شده

2- فرزندان ذکور تا سن بیست سالگی (19سال تمام) و پس از آن منحصراً درصورتی که به تحصیلات دانشگاهی اشتغال        داشته باشند و یا معلول از کارافتاده نیازمند باشند و فرزندان اناث در صورت نداشتن شغل و شوهر

3- شوهر بیمه شده زن  درصورتیکه سن  وی از 60 سال بیشتر بوده یا اینکه به تشخیص کمیسیونهای پزشکی موضوع ماده 91 قانون مذکور از کارافتاده باشند و معاش آنها توسط بیمه شده تأمین گردد .

4- پدر و مادر درصورتی که سن پدر از 60 و مادر از 55 سال بیشتر بوده یا اینکه به تشخیص کمیسیونهای پزشکی موضوع ماده 91 قانون مذکور از کارافتاده باشند و معاش آنها توسط بیمه شده تأمین و در هر حال به موجب قانون یاد شده مستمری دریافت ندارند.

برای تحت پوشش قرار دادن والدین خود چه اقداماتی باید انجام داد؟

درصورتیکه سن پدر از 60 و مادر از 55 سال بیشتر بوده یا اینکه به تشخیص کمیسیونهای پزشکی موضوع ماده 91 قانون مذکور از کارافتاده باشند بیمه شده میتواند با در دست داشتن اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی والدین جهت ارائه تقاضا به شعبه محل پرداخت حق بیمه مراجعه تا حسب ضوابط و مقررات موردعمل سازمان زمینه بررسی و اقدام لازم درخصوص درخواست مطروحه فراهم گردد.

فرزندان تا چه زمانی تحت تکفل محسوب می شوند؟

فرزنـدان اناث بیمـه شدگان در صورت نداشتن شوهر و عدم اشتغال به کار و فرزندان ذکور تا سن بیست سالگی (19سال تمام) و پس از آن منحصراً درصورتی که به تحصیلات دانشگاهی اشتغال داشته باشند و یا معلول از کارافتاده نیازمند باشند

آیا فرزندان دختردر صورت جدایی از همسر خود ، می توانند دوباره تحت تکفل پدر قرار گیرند؟

مرتبط با وظایف این اداره کل نمی باشد.

آیا خواهران و برادران بیمه شده می توانند تحت تکفل او قرار بگیرند؟

به استناد ماده 58 قانون صرفا همسر ، فرزندان و پدر و مادر و همچنین شوهر بیمه شده زن در صورت احراز شرایط می توانند  تحت تکفل بیمه شده قرارگیرند.

درچه صورت ،شوهر می تواند تحت پوشش بیمه همسر خود قرار بگیرد؟

شوهر بیمه شده زن درصورتیکه سن  وی از 60 سال بیشتر بوده یا اینکه به تشخیص کمیسیونهای پزشکی موضوع ماده 91 قانون مذکور از کارافتاده باشند و معاش آنها توسط بیمه شده تأمین گردد.

آیا بیمه شده زن می تواند فرزندان خود را تحت پوشش بیمه خود در آورد؟

شرایطی که بیمه شده زن می تواند فرزند/ فرزندان واجد شرایط خود را تحت تکفل خویش قرار دهد:

1-     فرزند وی در هیچ یک از کارگاههای مشمول مقررات قانون تامین اجتماعی، اشتغال نداشته باشد .

      2- فرزند بیمه شده تحت پوشش سایر صندوقها ی بیمه و بازنشستگی نباشد .

      3- شوهر بیمه شده زن فاقد شغل ونظام بیمه ای باشد.

نسخه چاپی نسخه XML فایل خبر ارسال به دوستان
ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 
سروش سراسری - سایت اصلی آپارات سراسری - سایت اصلی
زمان انتشار: ۱۳۹۴ شنبه ۵ دي ساعت 10:24 | تعداد بازدید: 10629 | کد مطلب: 23055
ارسال نظر
نام:
captcha
کد امنیتی:
پست الکترونیک:
نظر: 100

مشاهده دیدگاه بینندگان



چند رسانه ای
عکس
فیلم
طرح و پوستر
کاریکاتور
صوت
 
  • دوره آموزشی بدو خدمت کارکنان تازه استخدام برگزار شد.
  • گرامیداشت روز جهانی کارگر
  • اولین جلسه شورای اقامه نماز و امر به معروف/نهی از منکر
  • گفتمان سازی بیمه و تامین اجتماعی
  • نوروز در واحدهای تابعه مدیریت درمان آذربایجان شرقی
  • از همکاران بازنشسته و خانوادۀ معزّز همکاران شاهد تجلیل به عمل آمد.
  • نشست ویژه خبری در خصوص مشکلات درمان تامین اجتماعی با حضور دکتر نیکنامی
  • بازدید مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از کمیسیون پزشکی و مدیریت درمان آذربایجان شرقی
  • نشست خبری مدیران تامین اجتماعی آذربایجان شرقی برگزار شد.
  • حذف دفترچه در مراکز طرف قرارداد
  • تامین اجتماعی یک سرمایه اجتماعی است

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو

آرشیو