زمان انتشار: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۱ بهمن ساعت 16:06 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۱/۱۳ ساعت 12:09    تعداد بازدید: 133    کد مطلب: 73698

همزمان با ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی
نشست خبری مدیران تامین اجتماعی آذربایجان شرقی برگزار شد.


 

در این نشست که با حضوراصحاب رسانه به منظور آگاهی بخشی و اطلاع رسانی خدمات سازمان تامین اجتماعی به مردم شریف استان بمناسبت گرامیداشت ایام ا... دهه فجر انقلاب برگزار شد؛ دکتر جمال الدین نیکنامی ضمن تسلیت ایام فاطمیه به تشریح اقدامات انجام یافته در بخش درمان مستقیم و غیر مستقیم پرداخت و گفت: بیمارستانهای تامین اجتماعی استان به استثنای بخش پیوند که آن هم منع قانونی دارد در تمامی بخشهای بستری فعال می باشد.

           وی با اشاره بتعداد 1976127ویزیت سرپایی؛26882مورد بستری،13793مورد جراحی با متوسط اقامت 57/3 در9 ماهۀ سال 97 گفت: عملکرد مدیریت درمان در همین مدت بالغ بر 850 میلیارد تومان بوده که سهم درمان مستقیم 287 میلیارد تومان و درمان غیر مستقیم 545 میلیارد تومان بوده است.

               مدیر درمان استان ضمن تقسیم بندی اقدامات به کمّی و کیفی از اختصاص 14 میلیارد تومانی در حوزۀ خرید،نصب و راه اندازی دستگاههای پزشکی خبر داده و افزود : راه اندازی سه دستگاه رادیولوژی دیجیتال شیماتسو و بهره برداری سی تی آنژیو 128 اسلایس بیمارستان استاد عالی نسب با ارزش واقعی 10میلیارد تومان انجام شده و دستگاهی با این کیفیت فرصتی برای شمالغرب کشور می باشد.

         همچنین با عنوان نمودن تمدید اعتبارگواهینامه مدیریت کیفیت iso9001:2015  در ستاد مدیریت درمان و درمانگاههای تابعه و اخذ رتبه های اول اعتباربخشی توسط بیمارستانهای تامین اجتماعی استان؛ خاطر نشان کرد راه اندازی سیستم pacs در بیمارستانهای ملک تامین اجتماعی آذربایجان شرقی برای تسریع روند درمان بیماران به عنوان اقدامی پیشرو در سطح بیمارستانهای استان به شمار می رود.

       دکتر نیکنامی ارائۀ خدمات درمانی از طریق کدملی در راستای پروژۀ حذف دفترچه در مراکز ملکی سازمان و تسرّی آن به مراکز طرف قرارداد با برگزاری دوره های آموزشی  را اقدامی درخور توجه یاد کرد و اذعان نمود:تشکیل پرونده برای بیماران مزمن تحت پوشش سازمان و راه اندازی سیستم ارجاع به مراکز ملکی از شهرستانهای تابعه نیز از جمله اقدامات سالجاری محسوب می شود.

      وی با اشاره به میزان پیشرفت 85 درصدی کار عملیات ساخت درمانگاههای هشترود ، عجب شیر و ملکان جمعا با اعتبار 27 میلیارد تومان  و شروع اجرای پلان معماری نقشه ساختمانی درمانگاه شهرستان بستان آباد در راستای تحقق وعده های سال پیشین گفت: درمانگاههای شهرستانهای آذربایجان شرقی برای بهره مندی تمامی بیمه شدگان از خدمات درمانی سازمان به دوشیفته ارتقاء پیدا کرده اند وبر اساس همین چشم انداز در تلاش هستیم بیمه شدگان محترم شهرهای دیگر استان همچون اسکو/سهند، صوفیان وهریس نیز در سالهای آتی از امکانات درمانی سازمان بهره مند شوند.

         مدیر درمان استان راه اندازی سیستم بازیافت فاضلاب بیمارستان استاد عالی نسب با امکان تصفیۀ 400متر مکعب آب مصرفی جهت تأمین آب فضای سبز بیمارستان و حتی شهرداری منطقه را از راهبردی ترین اقدامات تیم مدیریت سبز بیمارستان مذکور دانست و تأمین برق عالی نسب از دیگهای بخار را از جمله برنامه های آتی و در دست اقدام عنوان نمود.

      وی مهمترین چالش بخش درمان تامین اجتماعی را که باعث نارضایتی بیمه شدگان و شرکای اجتماعی نیز شده است ؛عدم پرداخت معوقات 800 میلیارد تومانی طرفهای قرارداد استان به دلیل عدم واریز  بدهی دولت به حساب سازمان عنوان نمود و افزود : فقدان بخش رادیوتراپی بعنوان یکی از بخشهای پر اهمیت و هزینه بر در سطح استان از جمله چالشهای در دست اقدام بوده وپیگیریهای لازم جهت رفع این مشکل انجام شده است.

           در ادامه نشست خبری مدیر کل تأمین اجتماعی استان با بیان اینکه در سال ١٣٥٧ و همزمان با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، سازمان تامین اجتماعی با ٩ شعبه اصلی در سطح استان آذربایجان شرقی فعالیت داشت؛ افزود: تعداد واحدهای تابعه اداره کل تأمین اجتماعی استان در حال حاضر شامل ٢٨ شعبه اصلی، ٨ شعبه اقماری و١٣ کارگزاری رسمی می باشد.


            جعفر سمساری با اشاره به تعداد بیمه شدگان اصلی با رشد ٧٣٠ درصدی  از رقم ٩٢000 نفر در سال ١٣٥٧ به ٦٧٧000 نفر در آبان سالجاری رسیده است افزود: به منظور تعمیم انواع بیمه های اجتماعی بین آحاد مردم بویژه اقشار کم درآمد جامعه؛ پوشش بیمه ای اقشار جدید از جمله رانندگان درون شهری و برون شهری با ٥٩ هزارنفر؛ زنان سرپرست خانوار 6 هزار نفر؛ قالیبافان ٤٩ هزار نفر؛ کارگران ساختمانی٥٦ هزار نفر و گروههای اجتماعی طلاب و روحانیون فعال، رزمندگان و بسیجیان فعال، خادمین مساجد و مداحان، هنرمندان صنایع دستی، معلمین و ... بالغ بر 4 هزار نفر تحت پوشش تأمین اجتماعی استان قرار گرفته اند.

                  وی با اشاره به پرداخت بسته حمایتی به مستمری بگیران ، بیمه شدگان تأمین اجتماعی با درآمد ماهیانه کمتر از سه میلیون تومان و یارانه بگیران ؛ اذعان داشت کدهای دستوری #٨*١٤٢* و#٩*١٤٢* برای اپراتور همراه اول و کدهای #٨*١٤٢٠* و#٩*١٤٢٠* برای اپراتور ایرانسل و رایتل به منظور ثبت نام و استعلام بیمه شدگانی که بسته‌های حمایتی دریافت نکرده‌اند پیش بینی شده است.

          مدیر کل تأمین اجتماعی استان در مورد بیمه خبرنگاران نیز خاطرنشان کرد: خبرنگاران دارای  رسانه ها از طریق مؤسسۀ خود و خبرنگاران آزاد از طریق صندوق بیمه هنرمندان با ارائۀ معرفی نامه از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می توانند بیمه شوند و محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

            میزان مطالبات معوق از کارگاههای مشمول قانون کار در استان از نظر جعفر سمساری بالغ بر ٨٥٠ میلیارد تومان بوده و منابع مورد نیاز برای ایفای تعهدات سازمان تأمین اجتماعی به عنوان یک سازمان عمومی غیر دولتی از محل حق بیمه تأمین عنوان شد..


             وی تصریح کرد میزان تعهدات پرداخت شده در استان طی 9 ماهه سال جاری در حوزه تعهدات بلند مدت ١٨٥٢ میلیارد تومان ، کوتاه مدت ٣٠ میلیارد تومان و مقرری بیمه بیکاری ٢٧٦ میلیارد تومان بود.

               مدیر کل تأمین اجتماعی استان برگزاری طرح نسیم سلامت، المپیادهای ورزشی،کارگاههای ارتقای سلامت جسمی و روحی بازنشستگان و مستمری بگیران را از برنامه های فرهنگی و اجتماعی سازمان دانسته و اذعان داشت طی چهار سال اخیر بالغ بر چهار هزار نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران در قالب طرح کرامت رضوی به مشهد مقدس اعزام شده اند.به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha